Ekologiczne źródło wody.

nalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji. zbiorniki na wodę deszczową Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków...Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy pustyn

Dodane: 07-04-2014 10:29
Ekologiczne źródło wody. zbiorniki na wodę deszczową
Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy pustynnego klimatu trzeba jakoś zagospodarowywać wodę deszczową. Jest to istotne zwłaszcza w miastach gdzie cała woda z opadów jest odprowadzana do systemu kanalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji. Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków...Z uwagi na to, że w naszym kraju nie mamy pustynnego klimatu trzeba jakoś zagospodarowywać wodę deszczową. Jest to istotne zwłaszcza w miastach gdzie cała woda z opadów jest odprowadzana do systemu kanalizacji. Jeśli będzie jej za dużo mogą się pojawić problemy z przepustowością miejskiej kanalizacji.

Dobrym pomysłem - zwłaszcza na osiedlach domków jednorodzinnych jest gromadzenie deszczówki w specjalnych zbiornikach. Takie rozwiązanie ma kilka znaczących zalet. Po pierwsze nie trzeba tej wody spuszczać do kratek kanalizacyjnych. Po drugie po zgromadzeniu w zbiorniku może ona zostać wykorzystana - na przykład do podlewania ogrodu lub trawnika w suche dni.

Dzięki zebraniu wody spływającej z dachów podczas opadów deszczu można zaoszczędzić znaczne pieniądze - w końcu woda z wodociągów miejskich jest dość droga. No i na koniec zostaje oczywiście kwestia ekologii.

Dzięki temu, że dość czysta woda deszczowa jest odbierana poprzez system rynien zamiast lać się wprost na ulice czy posesje (gdzie się zanieczyszcza) oszczędzamy nie tylko na wodzie do podlewania ale również w większej skali oszczędzamy energię jaka musiała by zostać zużyta przy oczyszczaniu tej wody w oczyszczalni miejskiej.Znazlazłem także zbiorniki na deszczówkę odzysk wody opadowej też jest ciekawie opisany temat Więcej informacji także tutaj eksploatacja wody deszczowej Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj odzysk wody opadowej - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.