Kilka faktów o olejkach różanych i nie tylko

łym świecie. Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi). Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana

Kilka faktów o olejkach różanych i nie tylko naturalne kremy z olejem różanym

Wikipedia i woda różana

Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.

Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).

Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.

Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana


Orientalny klimat kosmetyków

Obecnie kosmetyki naturalne, a zwłaszcza te, które pochodzą z orientalnych terenów, takich jak na przykład z Maroko, cieszą się dużą popularnością, ponieważ są to kosmetyki wyjątkowo skuteczne i przyjazne dla ciała.

Może to być pachnący i kojący olejek arganowy, wyjątkowo delikatne i nawilżające masło shea, czy glinki doskonale nadające się na odnowę i regenerację ciała. Takie kosmetyki można spotkać w drogeriach, ale te wyjątkowo skuteczne i najlepsze, możemy dostać jedynie w profesjonalnych sklepach z orientalnym asortymentem. Warto takie sklepy odwiedzić i wypróbować ich produkty na własnej skórze.


O podziale kosmetyków

Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:

środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:

dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:

czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki