Na temat: usług poligraficznych

tosowanie dla naklejekNaklejki mogą znaleźć zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu oraz mogą zostać przyklejone na różnych urządzeniach, czy przedmiotach. Nalepka może też świetnie spełniać rolę gadżetu reklamowego i b

Na temat: usług poligraficznych naklejki reklamowe
Obecnie jest dostępnych całkiem dużo środków reklamy, choćby , które zamawia się w drukarni i naklejać je na przedmioty. Jakie jeszcze materiały drukowane mogą pomóc w marketingu?

Zastosowanie dla naklejek

Naklejki mogą znaleźć zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu oraz mogą zostać przyklejone na różnych urządzeniach, czy przedmiotach. Nalepka może też świetnie spełniać rolę gadżetu reklamowego i być stosowana w różnych kampaniach promocyjnych danej marki.

Naklejki ze względu na różne możliwości ich produkcji mogą zostać użyte również do oznaczeń sprzętu elektronicznego lub do oklejania samochodów wedle zadanego projektu. I są do takich rzeczy stosowane bardzo często. Co więcej cena za druk nalepek nie jest wiele wyższa od innych druków podobnej wielkości.


Czym się różni etykieta od naklejki

Naklejki i etykiety to produkty bardzo do siebie podobne, a jednak spełniające różne funkcje oraz produkowane w nieco inny sposób oraz na innych materiałach. Naklejka to często produkt, który zawiera grafikę, tekst i jest wycięta w odpowiedni kształt, ale to samo można powiedzieć o etykiecie, więc co je różni?

Etykieta to pewna forma naklejki, która zawiera nazwę producenta, nazwę produktu, skład, informacje prawne oraz kod kreskowy. W skrócie etykieta to naklejka, którą można przykleić na produkt, a spełniać musi wszelkie wymogi prawne co do treści, jednak jej forma, podobnie jak naklejki, jest dowolna.


Encyklopedyczna definicja obrazu drukowego

Obraz drukowy ? obraz taki sam pod względem kształtu, jak ten, który pojawi się później na odbitce uzyskanej w danej technice drukowania, czyli obraz miejsca zetknięcia się środka drukującego (farba drukarska, toner, tusz, atrament) z podłożem drukowym (papier, tektura, folia).

Obraz drukowy różni się od obrazu gotowego produktu jedynie tym, że nie uwzględnia powiększania się i deformacji szczegółów obrazu wynikających z wsiąkliwości środka drukującego w podłoże, rozmazywania się tego środka, smużenia, łączenia kropel, zalewania na rogach i tym podobnych zjawisk.

Pojęcie obrazu drukowego jest wykorzystywane przy omawianiu techniki druku w poszczególnych rodzajach urządzeń drukujących ? w szczególności istotne jest, gdzie obraz ten pojawia się po raz pierwszy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_drukowy