Nowy pomysł rządu

em jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu żyją z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem...Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym poleg

Dodane: 13-04-2014 09:42
Nowy pomysł rządu rynek pierwotny szczecin
Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie? Problemem jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu żyją z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem...Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie?

Problemem jest w zasadzie to, że ludzi zwyczajnie mieszkanie nie stać. Z tego powodu żyją z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem rodziny, dlatego nie są wystarczająco mobilni.

Jednak czy mieszkanie musi być WŁASNE? Być może nawet nie powinno. Wiadomo, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym także nie jest tani. W każdym razie wychodzi niewiele taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to także tym, że często mieszkania do wynajęcia to sposób na inwestycje. Ale, z powodu wysokich kosztów zakupu lokali, prawo chroniące najemców, oraz pozostałe wydatki, nie warto być w Polsce rentierem.

Ostatnio politycy zaproponowali projekt zakupu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Jednak, jak zawsze, program ma mnóstwo wad. I nie cieszy się szczególnie dużym poparciem, ani specjalistów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
Więcej informacji także tutaj Podobny temat również Warto rzucić okiem także na mieszkania szczecin sprzedaż - to całkiem niezłe