Tym razem ekologicznie - o POS

ieszkalnych znajdujących się na terenie miasta. Podłączone są do niego także szkoły, szpitale i wszystkie obiekty użyteczności publicznej. Obecnie wiele firm posiada własne oczyszczalnie ścieków, które dokonują wstępnego oczyszcze

Tym razem ekologicznie - o POS Tutaj znajdziesz wszystko czego szukasz

Budowa systemu kanalizacyjnego miasta

Budowa systemu kanalizacyjnego miasta polega na podłączeniu do jednego systemu wszystkich budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie miasta. Podłączone są do niego także szkoły, szpitale i wszystkie obiekty użyteczności publicznej. Obecnie wiele firm posiada własne oczyszczalnie ścieków, które dokonują wstępnego oczyszczenia ścieków z różnych nieczystości i szkodliwych związków chemicznych. Pomaga to zadbać o środowisko naturalne. Także wiele domów stojących w miastach posiada przydomowe oczyszczalnie ścieków, które również bardzo odciążają miejski system kanalizacyjny. Jednak w każdym mieście istnieją i tak zbiorcze oczyszczalnie ścieków, do których trafiają resztki ścieków kanalizacyjnych.


Przydomowe oczyszczalnie ścieków pochodzących z dwóch domów

Zdarza się, że na terenie jednej posesji położone są dwa domy mieszkalne, których właściciele dobrze ze sobą współpracują. Każdy z takich domów posiada własny system kanalizacyjny, ale mogą one zostać połączone z jedną oczyszczalnią ścieków stojącą również na terenie posesji, do której będą trafiały wszystkie domowe nieczystości. Jest ona bardzo przydatna, ponieważ pozwala na wstępne oczyszczenie ścieków ze szkodliwych substancji i neutralizację nieprzyjemnego zapachu. Pomaga odciążyć zbiorczy system kanalizacyjny i sprawia, że zbiorcza oczyszczalnia ścieków jest mniej załadowana. Trzeba jedynie zawsze pamiętać o czyszczeniu studzienki kanalizacyjnej, jeżeli tylko zauważymy jakieś nieprawidłowości w jej działaniu.


O biologicznej metodzie

Podstawowym celem biologicznego oczyszczania ścieków jest usunięcie ze ścieków biologicznie rozkładalnych zanieczyszczeń. Do prowadzenia procesów biologicznego rozkładu zanieczyszczeń organicznych wykorzystuje się populacje mikroorganizmów zawieszone w toni ścieków (metody osadu czynnego) lub mikroorganizmy tworzące utwierdzoną biomasę (złoża biologiczne).

Zanieczyszczenia organiczne podczas przemian biochemicznych są wykorzystywane przez mikroorganizmy jako pokarm przyczyniając się do przyrostu biomasy bakteryjnej. Pozostała część rozłożonych zanieczyszczeń uwalniania jest w warunkach tlenowych jako dwutlenek węgla i woda. W przypadku procesów beztlenowych produktami gazowymi rozkładu materii organicznej jest dwutlenek węgla oraz metan).

Nadmiar masy organicznej wytworzonej podczas rozkładu biologicznego zanieczyszczeń zawartych w ściekach oddzielana jest od strumienia ścieków w osadnikach wtórnych.

W technologii biologicznego oczyszczania ścieków wyróżnia się procesy prowadzone w warunkach:

tlenowych ? biologiczne utlenianie, nitryfikacja
anoksycznych (niedotlenionych) ? denitryfikacja

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w#Metody_oczyszczania_.C5.9Bciek.C3.B3w