Usługi przewozowe. Taksówki i tak dalej...

trafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta do skorzystania z takich usług, dlatego wiele firm taksówkarskich nie podaje tych cen jawnie i rzadko na ich stronach internetowych można znaleźć jasno określony cennik. Najczęści

Usługi przewozowe. Taksówki i tak dalej... Nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapisać sobie numer lub adres witryny na wszelki wypadek. O taksówkach i przewozie.

Koszy i ich przyczyna

Ceny taksówek potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta do skorzystania z takich usług, dlatego wiele firm taksówkarskich nie podaje tych cen jawnie i rzadko na ich stronach internetowych można znaleźć jasno określony cennik. Najczęściej podawana cena jest ceną orientacyjną za 1 km.

Jednak ceny za przejazd taksówką są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ oprócz oczywistych kosztów paliwa dolicza się jeszcze dodatkowe opłaty. Firma taksówkarska musi wypłacić pensję taksówkarzowi, serwisować samochody oraz kupować nowe. Dlatego właśnie taksówki kosztują tyle ile kosztują.


Trudny zawód taksówkarza

Zawód taksówkarza to nie łatwy kawałek chleba. Praca poza oczywistymi umiejętnościami takimi jak: znajomość miasta, bardzo dobre umiejętności prowadzenia oraz szybki czas reakcji, zawód ten wymaga braku uzależnień oraz dostępności w zasadzie 24h na dobę.

Taksówkarz musi również posiadać zdany egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tego zawodu. Często też taksówkarze zatrudniani w firmach przewozowych są samozatrudnienie, czyli posiadają swoją działalność gospodarczą. W święta i dni wolne od pracy taksówkarze również wykonują swoja pracę, co prawda dostają za to większe niż w zwykłe dni wynagrodzenie. Podsumowując to zawód taksówkarza jest dla tych, którzy na prawdę chcą to robić i odpowiada im zadany styl życia.


Z Wikipedii o legalizacji taksometru

Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne. Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy. Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze. Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera.

W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np. w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar. W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr