Warsztaty samochodowe - prawdy i mity

statek, prom, barka, koparka, ładowarka, kombajn albo ciągnik rolniczy), mający za zadanie ścieranie z niej deszczu, mżawki, gradu, śniegu i błota podczas jazdy. Pierwsze projekty pojawiły się na początku XX wieku, w 1903 pate

Warsztaty samochodowe - prawdy i mity

Wikipedia o wycieraczkach

Wycieraczka ? element wyposażenia samochodu albo innego pojazdu wyposażonego w przednią szybę (tramwaj, autobus, trolejbus, lokomotywa, pociąg, samolot, a także statek, prom, barka, koparka, ładowarka, kombajn albo ciągnik rolniczy), mający za zadanie ścieranie z niej deszczu, mżawki, gradu, śniegu i błota podczas jazdy.

Pierwsze projekty pojawiły się na początku XX wieku, w 1903 patent został przyznany Mary Anderson (wynalazczyni) oraz Irlandczykowi Jamesowi Henry'emu Apjohnowi, a także w 1911 kapitanowi Gladstone'owi Adamsowi.

Jedną z osób, którym przypisuje się ten wynalazek, był Polak, Józef Hofmann (1876?1957), którego pomysł wdrożony został do seryjnej produkcji w fabryce Forda.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wycieraczka


Jakie części zamienne opłaca sie kupić?

Naprawy samochodów nie zawsze są tak proste, jak mogłoby się wydawać i czasem wiążą się one ze skomplikowanymi zabiegami, koniecznością rozkładania auta na części oraz wymianą poszczególnych elementów. Jedne z nich są dość tanie, inne oczywiście o wiele droższe, a ponadto do wyboru mamy wielu producentów oraz różne zamienniki. Które z nich warto wybierać do naszych aut? Najlepiej oczywiście, gdy stawiamy na te oryginalne, przeznaczone specjalnie do danego modelu samochodu, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że będą one działać tak, jak należy. Każdy z pewnością wie doskonale, że są one nieco droższe, jednak na samochodach nie warto oszczędzać. Powinny one zawsze być sprawne i bezpieczne.


Jak wybierać części zamienne do auta?

Naprawy samochodu najczęściej wiążą się z koniecznością wymiany poszczególnych części. Jedne z nich możemy wymienić sami, inne wymagać będą pomocy specjalisty, ale często największym problemem jest sam zakup konkretnych podzespołów. Nie zawsze uda się nam je kupić prosto i tanio, a jeśli model naszego auta jest dość rzadko spotykany, sytuacja może przyprawić nas o zawrót głowy. Należy jednak zawsze zachować spokój i nie decydować się na pierwszą znalezioną propozycję, jeśli jest ona dość kosztowna. Na rynku znajdziemy wiele firm oraz prywatnych sprzedawców, którzy mogą zaoferować nam dane części o wiele taniej lub znaleźć dla nas dobre zamienniki. Warto sprawdzić tutaj wszystkie możliwości.