Warto dbać o prestiż

opotu: Dojazd obwodnicą trójmiejską z Pruszcza Gdańskiego i Elbląga: Komunikację z portem lotniczym utrzymuje miejska komunikacja autobusowa: Komunikacja kolejowa w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitarnej: Lotnisko posiad

Warto dbać o prestiż

Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy Cargo- cytat z Wikipedii

Sezonowo (lato):

Sezonowo (zima):

Dojazd samochodem z centrum Gdańska:

Dojazd samochodem z Gdyni lub Sopotu:

Dojazd obwodnicą trójmiejską z Pruszcza Gdańskiego i Elbląga:

Komunikację z portem lotniczym utrzymuje miejska komunikacja autobusowa:

Komunikacja kolejowa w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitarnej: Lotnisko posiada połączenia ze stacjami Gdańsk Wrzeszcz (możliwość przesiadki na pociągi do śródmieścia Gdańska i Gdyni, do Sopotu oraz na pociągi dalekobieżne), Gdańsk Główny, Gdańsk Osowa, Gdynia Główna,Kartuzy (stacja kolejowa) oraz Kościerzyna (stacja kolejowa) przez Żukowo.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy


Komunikacja w dużych miastach?

W największych ośrodkach miejskich takich, jak na przykład Łódź przybywający do tego miasta z innych stron może mieć spory problem z szybkim poruszaniem się po mieście. Brak znajomości topografii miasta, a także niewiedza na temat kursujących tam tramwajów czy autobusów jest dość uciążliwa. Dlatego też warto skorzystać na początku z transportu taksówką.

Dzięki temu możemy szybko dotrzeć w upragnione miejsce. Jest to niewątpliwie także bardzo wygodny środek transportu, który cenią sobie szczególnie przybywający do tego miasta z innych stron. Warto zdecydować się na wybór taxi także ze względu na to, że niejednokrotnie taksówkarze mogą ominąć powstałe w mieście korki i tak dalej, a to przekłada się znacząco na szybkość dotarcia do celu.


z Berlinem Czerniachowskiem Elblągiem Królewcem Hamburgiem

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy